Środa, 6 grudnia 2023,  Dziś imieniny :Dionizji, Leontyny, Mikołaja
     
Wspaniała „X Zabawa Karnawałowa Stowarzyszenia” PDF Print
W dniu 26.01.2012 r. w Restauracji „Pod Szyszkami” w Koźminie Wlkp. odbyła się 10-ta Zabawa Stowarzyszenia „Z pomocy zrodziła się przyjaźń Koźmin Wlkp. – Bellheim”. Przybywających na zabawę witali organizatorzy, wręczając każdej Pani piękną herbacianą różę. Do tańca grała orkiestra „Fenix”. Z Bellheim dla uczestników Zabawy przesłała życzenia i dla każdej z Pań żółtą różę Przewodnicząca Stowarzyszenia „Freundschaftskreis Bellheim – Koźmin Wlkp. Pani Irma Geiβert.. Organizatorzy w związku z 10-tą Zabawą Karnawałową, przygotowali specjalnie na tą okazję smaczny duży tort. Uczestnicy, przy bogato zastawionych stołach bawili się do godziny 4.00 rano a Ci , którym dopisało szczęście w Loterii Fantowej zorganizowanej za zezwoleniem Urzędu Celnego w Kaliszu, rano opuszczali Salę w świetnych humorach i z wygranymi fantami.

Photo1

 
Świat Wycinanki Pani Eriki Schirmer PDF Print

10 Zabawie Stowarzyszenia „Z pomocy zrodziła się przyjaźń Koźmin wlkp. – Bellheim”, towarzyszyła wystawa „Świat Wycinanki Pani Eriki Schirmer”

Erika Schirmer

Krótka historia wycinanki. Sztuka wycinanki liczy parę tysięcy lat i wywodzi się z Chin. W XVI wieku znana była w Turcji, sto lat później dotarła do Europy. W Niemczech była moda na utrwalanie wizerunków słynnych postaci technikę wycinanki. Znanymi autorami wycinanek byli m.in. poetka Anete von Droste-Hϋlshoff i Pablo Picasso. O narodzinach tej sztuki opowiada wzruszająca hinduska historia: pewna para małżonków musiała się rozstać na dłuższy czas. Żona poprosiła swojego męża, żeby przed wyjazdem zostawił jej przynajmniej swój cień na skale. Spełniając jej prośbę mąż trwał przez jakiś czas nieruchomo w słońcu na tle skały i jego cień został tam na wieki. Sztuka wycinanki cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i budzi podziw.

 

cd

 Pani Erika Schirmer zajmuje się sztuką wycinanek od kilkudziesięciu lat. Urodziła się w roku 1926 we wsi Nietków koło Zielonej Góry. Po wojnie znalazła swój nowy dom w Nordhausen w Górach Harzu. Pracowała jako przedszkolanka i rehabilitantka z dziećmi i młodzieżą. Jako pedagog specjalny opracowała elementarz z piosenkami, grami i tekstami dla dzieci specjalnej troski. Od blisko 50 lat pisze i komponuje piosenki dla dzieci. Jej piosenka o „małym białym gołąbku pokoju” zyskała światową sławę. Inspiracją były gołąbki pokoju rysowane przez Picassa. Piosenkę tę śpiewały kolejne pokolenia przedszkolaków i młodych chórzystów. Pani Schirmer jest autorką licznych piosenek, opowiadań i rymowanek dla dzieci. Jej utwory ukazywały się w renomowanych wydawnictwach, a wycinanki posłużyły jako ilustracje do książek, kalendarzy i śpiewników. Artystka otrzymała wiele nagród, a w roku 2007 Prezydent Niemiec Horst Köhler dziękował jej za wybitne zasługi. Podczas X Dni Niemieckich na Uniwersytecie Zielonogórskim prace Pani Eryki Schirmer były prezentowane 104 raz w formie wystawy.

cd

 

 

Krótka historia wycinanki.                                       Sztuka wycinanki liczy parę tysięcy lat                                i wywodzi się z Chin. W XVI wieku znana była                  w Turcji, sto lat później dotarła do Europy.                      W Niemczech była moda na utrwalanie wizerunków słynnych postaci technikę wycinanki. Znanymi autorami wycinanek byli m.in. poetka Anete von Droste-Hϋlshoff i Pablo Picasso.                                                                                                            O narodzinach tej sztuki opowiada wzruszająca hinduska historia: pewna para małżonków musiała się rozstać na dłuższy czas. Żona poprosiła swojego męża, żeby przed wyjazdem zostawił jej przynajmniej swój cień na skale. Spełniając jej prośbę mąż trwał przez jakiś czas nieruchomo w słońcu na tle skały i jego cień został tam na wieki. Sztuka wycinanki cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i budzi podziw.

 
Zaproszenie na zabawę PDF Print 
PDF Print

 
Integracyjne Spotkanie Stowarzyszeń PDF Print
W dniach 18-21.10.2012 r. odbyło się w Koźminie Wlkp. Integracyjne Spotkanie Stowarzyszeń : „Z pomocy zrodziła się przyjaźń Koźmin Wielkopolski – Bellheim” i „Freundschaftskreis Bellheim – Koźmin Wlkp.” Spotkanie grup na wniosek Stowarzyszenia z Koźmina Wlkp. pod hasłem „Integracyjne spotkanie – Polacy i Niemcy przyjaźń i współpraca, spojrzenie wstecz i w przód”.
wsparła Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.
 
Realizacja Spotkania przebiegała zgodnie z planowanym porządkiem .
Wszyscy goście z Bellheim, zostali zakwaterowani u rodzin, członków Stowarzyszenia „Z pomocy zrodziła się przyjaźń Koźmin Wlkp. – Bellheim”.
W dniu 19.10.2012r. zorganizowano w godzinach przedpołudniowych zwiedzanie dwóch zakładów na terenie m. Koźmina Wielkopolskiego. Zakład „Adpal” Wytwórnia Świec oraz zakład „Lotos” Wytwórnia Ozdób Choinkowych.
Następnie Grupa z Bellheim udała się do koźmińskiego zamku na I część Spotkania Integracyjnego, poświęconą sprawom Ochrony Środowiska -„Polsko Niemieckie działania w zakresie ochrony Środowiska”
Wygłoszono dwa referaty , jeden ze strony Polskiej i jeden ze strony Niemieckiej. Po wygłoszonych referatach miała miejsce dyskusja o problemach i zadaniach w ochronie środowiska. Następnie goście zBellheim zwiedzili koźmiński zamek i obiekty komunalne. Wieczorem członkowie Stowarzyszenia „Z pomocy zrodziła się przyjaźń Koźmin Wlkp. –Bellheim” przygotowali w Ośrodku w Skałowie wieczór wspomnień połączony ze wspólną kolacją z grilla.
W dniu 20.10.2012r. odbyła się II część Spotkania Integracyjnego połaczoną z Sesją Rady Miejskiej z okazji 10-lecia współpracy Gmin.
Sali Kina Mieszko spotkali się Goście z Bellheim, członkowie Stowarzyszenia „Z pomocy zrodziła się przyjaźń Koźmin Wlkp. – Bellheim”, radni Rady Miejskiej, Burmistrz Miasta i Gminy oraz mieszkańcy Koźmina Wlkp. by kontynuować II część Integracyjnego Spotkania.
Z tej okazji zebrani wysłuchali wygłoszonych referatów po czym odbyła się dyskusja.
Uczestnicy zwiedzili Wystawę Fotograficzną przygotowaną przez członków Stowarzyszenia „Z pomocy zrodziła się przyjaźń Koźmin Wlkp. – Bellheim”.
O godzinie 16.30 uczestnicy Integracyjnego Spotkania, mieszkańcy i sympatycy Współpracy, uczestniczyli w uroczystej Mszy św. odprawionej w intencji pomyślnego rozwoju przyjaźni i współpracy Stowarzyszeń.
Po Mszy św. wszyscy uczestnicy Integracyjnego Spotkania I Sesji Rady Miejskiej zasiedli do wspólnej obiadokolacji w Restauracji pod Szyszkami.
21.10.2012r. godz. 8.00 ostatnie spotkanie członków Stowarzyszenia i ich rodzin z gośćmi z Bellheim przy autobusie. 0 godzinie 8.30 goście wyruszają w drogę powrotną do Bellheim. Pobyt był bardzo krótki i jak zawsze nie starczyło czasu na wiele rzeczy. Do spotkania w przyszłym roku 2013.
 
Integracyjne spotkanie PDF Print
 
Wyprawa do Francji, Hiszpanii, Portugalii. PDF Print

Stowarzyszenie

„Z pomocy zrodziła się przyjaźń

Koźmin Wlkp. – Bellheim

wspólnie

z Biurem Podróży - Anda

organizuje

 

  

„Wyprawę – pielgrzymkę do Francji, Hiszpanii i Portugalii”

Uwaga !

Na Wyprawę – pielgrzymkę mogą również zgłaszać się osoby nie będące członkami Stowarzyszenia.      

Poniżej podajemy program i warunki uczestnictwa:

Miejsce zbiórki w Koźminie Wlkp. skąd nastąpi wyjazd autobusem.

Chętni na wyjazd są proszeni o zgłaszanie się do:

 p. Bolesława Kasprzaka, prezesa Stowarzyszenia,                                                      Koźmin Wlkp. ul. Wiosny Ludów 19 Telefon: 62 7216735                                do dnia 30 lipca 2012 roku.

 

Dzień 1

5.30 - zbiórka uczestników i wyjazdu do Paryża. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2

Rozpoczniemy zwiedzanie Paryża - miasta o swoistym uroku, stolicy Francji, ale często nazywanego też stolicą świata. Historycznym centrum Paryża jest wyspa Cite, od której rozpoczniemy poznawanie tego urokliwego miasta. Poznamy więc Katedrę Notre Dame, Ratusz Miejski, Centrum Kultury im. G. Pompideu, słynne Hale Paryskie, na których miejscu obecnie powstały tereny zielone, a w podziemiach wybudowano centrum handlowe, którego architekturą (ale nie tylko) będziemy się zachwycać. W dalszej części tego spaceru odwiedzimy Pałac Królewski, w którym rezydował słynny kardynał Richelieu, dojdziemy do Luwru, który pierwotnie spełniał funkcję warowni - przebudowany przez Franciszka I, a następnie przez Katarzynę spełniał rolę rezydencji królewskiej. Ostatecznie dzisiaj jest siedzibą jednego z największych muzeów świata, którego wnętrz jednak nie będziemy oglądali. Sprzed Luwru udamy się pod Łuk Triumfalny na placu Charles de Gaulle- Etoile, który jest zakończeniem Pól Elizejskich. Przed wyjazdem na nocleg zobaczymy jeszcze Wieżę Eifla, do której udamy się poprzez Ogrody Trocadero i Plac Warszawski (wstęp na wieżę około 13 Euro). Msza Św. w Kaplicy Cudownego Medalika. Przejazd na nocleg w okolice Nevers ..

Dzień 3

Pobyt w Sanktuarium św. Bernadety - Msza św. a następnie udamy się do Lourdes. Po

przyjeździe do Lourdes zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 4

Dzień przeznaczony na pobyt w Lourdes - największym Sanktuarium Maryjnym we Francji mającym duży wpływ na każdego kto nawiedza to cudowne miejsce. W dniu tym przewidziana jest Msza Św. na terenie Sanktuarium, Droga Krzyżowa, Procesja Eucharystyczna, Procesja Maryjna, zwiedzanie miejsca urodzenia Św. Bernadety oraz jej muzeum, pobyt przy grocie a także możliwość zanurzenia się w wodzie ze źródła. Powrót do hotelu, nocleg.

 

Dzień 5

Po porannej Mszy św. wyjazd na nocleg do Fatimy.

Dzień 6

Fatima. Dzień przeznaczony na pobyt i modlitwę w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej ( Msza Św., Droga Krzyżowa, a także odwiedzenie domu Św. Bernadety, czas na własną modlitwę). Wieczorem udział w Różańcu i Procesji Maryjnej z lampionami. Nocleg w Fatimie.

Dzień 7

Wyjazd do Lizbony, stolicy Portugalii. Lizbona - piękne miasto o specyficznej atmosferze. W programie: Katedra, nieodległe od Katedry miejsce, gdzie stał rodzinny dom Św. Antoniego; Plac Dos Rsetauradoras oraz pomnik w Belem wzniesiony w 1966 dla upamiętnienia zasług Henryka Żeglarza. Powrót na nocleg do Fatimy.

Dzień 8

Przejazd do Madrytu. W czasie drogi przerwa w Avilli. Avilla słynie nie tylko ze wspaniałych

murów obronnych ale właśnie w tym mieście urodziła się Św. Teresa. Z myślą o tej Świętej odwiedzimy to miasto. Z Avilli już tylko kilkadziesiąt kilometrów do stolicy Hiszpanii ­ Madrytu. Po przyjeździe do Madrytu spacer po Starym Mieście (Puerta deI Sol, Plaza Mayor, Katedra, Pałac Królewski, Plac Hiszpański) . Nocleg planowany jest w okolicach Madrytu.

Dzień 9

Po śniadaniu wyjazd z Madrytu w okolice Barcelony. W czasie tego dnia przejedziemy około 600 km. W czasie tego przejazdu planowana jest przerwa (około dwóch godzin) w Saragossie. Saragossa to miasto, w którym znajduje się najstarsze Sanktuarium Maryjne na świecie. W Sanktuarium tym będziemy się modlić do "Matki Bożej na Kolumnie". Tego dnia odwiedzimy również Montserrat, gdzie największą czcią otaczana jest figura Czarnej Madonny. Nocleg w okolicach Barcelony.

Dzień 10

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Katalonii - Barcelony. W czasie naszego krótkiego pobytu w tym mieście odwiedzimy Katedrę Św. Eulali oraz otaczającą ją najstarszą dzielnicę Barcelony, przejdziemy słynnymi Bulwarami Ramblas oraz odwiedzimy tereny Wystawy Światowej z 1929 roku i Olimpiady z 1992 roku. Po pobycie w Barcelonie powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 11

Po śniadaniu wyjazd do La Salette - Sanktuarium Maryjne położone jest na wysokości ok. 1700 metrów n.p.m. Podczas przejazdu planowany jest około dwugodzinny pobyt w "Mieście Papieży" ­ Avignonie. Avignon, miasto w którym rezydowali w XIV wieku Papieże, zobaczymy podczas krótkiego spaceru od urwanego mostu na Rodanie do Pałacu Papieskiego. Wieczorna Msza św. w La Salette. Nocleg w La Salette.

Dzień 12

Msza św. w Sanktuarium w La Salette, pobyt na dróżkach, a następnie ok. 10.00 udamy się w drogę do Sanktuarium Maryjnego w Altotting w Bawarii (Niemcy). Nocleg w hotelu w Altotting.

Dzień 13

Po Mszy św. w Kaplicy w Sanktuarium i śniadaniu wyjazd do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego planowany jest na godziny wieczorne.

 

ŚWIADCZENIA

autokar z klimatyzacją, barkiem, video oraz toaletą; dwóch kierowców, którzy również będą na całej trasie obsługiwać barek z napojami (napoje sprzedawane za zł.); pilot ze znajomością trasy i obiektów zwiedzanych; noclegi w hotelach klasy turystycznej pokoje 2, 3-osobowe według zamówienia; ubezpieczenie NW (nieszczęśliwe wypadki) i KL (koszty leczenia); wyżywienie: śniadanie od 2 do 13 dnia obiadokolacja od 2 do 12 dnia

Uwaga! Wstępy opłaca uczestnik jeżeli z nich korzysta.

 

Cena wyprawy: 1090,00 PLN+ 495 EUR

 

Termin wyprawy: 02.09-15.09.2012 r.

 

 

 
Życzenia Wielkanocne PDF Print
 
IX Zabawa Karnawałowa Stowarzyszenia. PDF Print

W dniu 28 stycznia 2012 roku w Zajeździe pod Szyszkami , bawili się członkowie Stowarzyszenia „Z pomocy zrodziła się przyjaźń Koźmin Wlkp. – Bellheim”, goście z Bellheim i sympatycy. Miła i wspaniała atmosfera, dobra muzyka, bogate i dobre menu wraz z wspaniałą obsługą sprawiło, że tak jak co roku uczestnicy bawili się aż do rana. Była to już IX zabawa Karnawałowa Stowarzyszenia. Zapraszamy serdecznie wszystkich Państwa w ostatnią sobotę stycznia 2013 roku na X Zabawę Karnawałową. Może w Koźminie Wlkp. Ach będzie się działo, może miejsc zabraknąć. To do zobaczenia za rok. Miłych wspomnień.

 
IX zabawa karnawałowa PDF Print

 
Życzenia Świąteczne i na Nowy Rok PDF Print

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 Next > End >>

Page 5 of 7
www.koz-bell.pl