Środa, 6 grudnia 2023,  Dziś imieniny :Dionizji, Leontyny, Mikołaja
     
Wczasy dla seniorów w Górach Opawskich PDF Print

Sieć Hoteli Gorzelanny w Górach Opawskich 

 

 

WCZASY DLA AKTYWNYCH SENIORÓW W GÓRACH OPAWSKICH

Zapraszamy na pobyty dla Seniorów, podczas których odpoczniesz, zrelaksujesz się i powrócisz do zdrowego stylu życia. Nasze wczasy dla seniora oparte są o zajęcia ruchowe . 

 Pobyt 7-dniowy ( 6 noclegów) – 420 zł/os.
Oferta obejmuje:
- zakwaterowanie w pok. 2,3 - osobowych z łazienkami i tv
- całodzienne domowe wyżywienie: śniadanie i kolacja w formie bufetu szwedzkiego, obiad
- codzienne korzystanie z basenu krytego, sauny suchej, łaźni parowej i jacuzzi
- 3 x gimnastyka w wodzie i na dworze pod okiem trenera
- 2 x wycieczki piesze po Parku Krajobrazowym z przewodnikiem
- 1 x zwiedzanie Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji „ Rosenau”
- 2 x wieczorki taneczne w kawiarni
- 1 x ognisko z pieczeniem kiełbasek


Pobyt 5-dniowy ( 4 noclegi) – 280 zł/os.
Oferta obejmuje:
- zakwaterowanie w pok. 2,3 - osobowych z łazienkami i tv
- całodzienne domowe wyżywienie: śniadanie i kolacja w formie bufetu szwedzkiego, obiad
- codzienne korzystanie z basenu krytego, sauny suchej, łaźni parowej i jacuzzi
- 2 x gimnastyka w wodzie i na dworze pod okiem trenera
- 1 x wycieczka piesza po Parku Krajobrazowym z przewodnikiem
- 1 x zwiedzanie Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji „ Rosenau”
- 1 x wieczorek taneczny w kawiarni

 


Oferta ważna w miesiącach: listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec
Oferta nie obowiązuje w okresie świąteczno – noworocznym
Pobyt rozpoczyna się kolacją a kończy obiadem
 Dodatkowo możemy zorganizować:
- Możliwość dowozu grupy autokarem.
- Wycieczki autokarowe do Czech: Złote Hory( muzeum złota), uzdrowisko Jesenik, zwiedzanie jaskiń na Pomezi, wyciąg krzesełkowy na Serak
- Wycieczki autokarowe po ziemi Opolskiej: Prudnik – zwiedzanie miejsca internowania
prymasa Wyszyńskiego w Klasztorku o. Franciszkanów) , Moszna – zwiedzanie ogrodów
pałacowych zamku w Mosznej , jednego z najpiękniejszych w Polsce, Złoty Stok – kopalnia Złota, Nysa, jezioro Otmuchowskie.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY 

 

 


 


 
48-267 Jarnołtówek
Pokrzywna 76

Więcej informacji na:
www.gorzelanny.pl

 
Zebranie ogólne członków Stowarzyszenia PDF Print

W dniu 19.11.2015 r. odbyło się zebranie ogólne członków Stowarzyszenia. Omówiono sprawy bieżące oraz plan pracy na najbliższe miesiące:

  1. 1)Spotkanie z okazji św. Mikołaja w dniu 06.12.2015 r. wraz z rodzinami w restauracji „Pod Wieżą” .
  2. 2)Organizacja zabawy karnawałowej w dniu 30.01.2016 roku w Zajeździe „Pod Szyszkami” w Nowej Obrze.
  3. 3)Omówienie spraw związanych z Jubileuszem 35-lecia kontaktów i współpracy mieszkańców Kożmina Wlkp. i Bellheim.
 
25 lat samorządu lokalnego w Koźminie Wielkopolskim. PDF Print

Na uroczystości 25-lecia Odrodzenia Samorządu Koźmińskiego, przybyli z Bellheim, Eugen i Irma Geißert - Honorowi Obywatele Koźmina Wielkopolskiego Goście zostali zaproszeni przez pana Macieja Bratborskiego Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski. Zabierając głos na uroczystości Irma Geißert Przewodnicząca „Freundschaftskreis Bellheim - Koźmin Wlkp.” powiedziała: „25 lat, w czasie których od początku byliśmy z Wami, wspólnie je przeżywaliśmy i widzieliśmy, jak miasto Koźmin się rozwija i zmienia w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Któż mógłby to lepiej ocenić, niż my oboje, którzy co roku co najmniej 2 lub 3 razy odwiedzaliśmy Koźmin. Mogliśmy obserwować, jak ludzie się zmieniali, jak rosło ich zadowolenie z pracy, gdyż zauważyli, że ich praca owocuje. Spacerując po mieście nie da się nie zauważyć wielu nowości; ulice, budynki użyteczności publicznej, domy mieszkalne zostały odrestaurowane lub na nowo wybudowane. Dla tych, których to jest zasługą, nie zawsze ta droga była łatwa. Jesteśmy dumni, że też mogliśmy się do tego przyczynić. Ważne było dla nas zawsze, aby dawać przykład; Male kamyczki wzdłuż 25-letniej drogi samorządu gminy Koźmin. Z okazji tego 25-lecia gratulujemy bardzo serdecznie i życzymy dalszego pozytywnego rozwoju w przyszłości. Łączymy wyrazy szczerego przywiązania do mieszkańców Koźmina - Eugen i Irma Geiβert”. Eugen i Irma Geiβert, wzięli również udział w obchodach 97-rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczestniczyli w uroczystej Mszy św., w przemarszu pod Pomnik Wolności gdzie złożyli wiązankę kwiatów oraz wysłuchali koncertu w sali widowiskowo-kinowej „Mieszko”.

 
Oddanie nowego budynku Przedszkola „Parkowe Skrzaty „ w Koźminie Wielkopolskim. PDF Print

W dniu 24 października 2015 roku na zaproszenie pani Lidii Kwaśnik dyr. Przedszkola „Parkowe Skrzaty” przybyli do Koźmina Wielkopolskiego przewodnicząca Stowarzyszenia „Freundschaftskreis Bellheim – Koźmin Wlkp.” wraz z mężem oraz Susanne Gehrlein dyrektor katolickiego Przedszkola Świętego Józefa w Bellhem Zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystości oddania do użytku nowego budynku Przedszkola.

 
Spotkanie w Bellheim z okazji Jubileuszu 35-lecia współpracy mieszkańców Bellheim i Koźmina Wielkopolskiego - sierpień 2015 rok PDF Print

Wyjazd do Bellheim 27 sierpnia 2015 roku, na obchody 35-lecia kontaktów i współpracy mieszkańców Bellheim i Koźmina Wielkopolskiego, przerodził się w spontaniczne spotkanie przyjaciół. Starannie przygotowany program wizyty, w pełni zrealizowano. Nawet przejazd autokarem z Koźmina Wlkp. do Bellheim po tylu latach wydawał się łatwiejszy i krótszy. Powitano nas na Placu Koźmina Wielkopolskiego przed nowo odrestaurowanym zabytkowym budynkiem Bϋrgerhaus z którego gościny korzystają wszystkie Stowarzyszenia w Bellheim. To dobry pomysł wart powielenia może i w Koźminie Wlkp. Witali nas Paul Gärtner burmistrz Bellheim, lord Bellheimer Gerhard Schlindwein, Eugen i Irma Geiβert oraz członkowie Stowarzyszenia „Freundschaftskreis Bellheim – Koźmin Wlkp.”. W sali budynku zorganizowano mały poczęstunek z lampką szampana a był również czas by zwiedzić wszystkie odrestaurowane pomieszczenia wewnątrz. Po krótkim odpoczynku na Placu Koźmina udaliśmy się do rodzin, by później spotkać się wszyscy razem na Messplatz skąd pojechaliśmy do St. Martin znajomej od wielu lat winnicy „Altes Schlöβchen”. W dobrych humorach i wesoło wróciliśmy wieczorem do Bellheim.

Następnego dnia w piątek Stowarzyszenie „Freundschaftskreis Bellheim – Koźmin Wlkp.” przygotowało dla nas miłą niespodziankę – wyjazd do stolicy landu Mainz (Moguncja). Pierwszy punkt programu bardzo ciekawy - zwiedzanie CDF 2 Centrum Drugiego Programu Niemieckiej Telewizji Publicznej. Po zwiedzeniu obiektów telewizyjnych łącznie z miejscem z którego przeprowadzane są wywiady z Robertem Lewandowskim zaproszono nas na obiad do telewizyjnej stołówki w której spotkać można było prezenterów i gwiazdy telewizji niemieckiej. W godzinach popołudniowych wizyta w Parlamencie Kraju Związkowego Nadrenia – Palatynat, gdzie zorganizowano spotkanie z posłem Martinem Brandlem oraz panią Rassadin kierowniczką organu koordynującego pracą zrzeszeń do spraw partnerstwa: Nadrenia-Palatynat/Opole, Nadrenia-Palatynat/Czechy Środkowe, oraz współpracą niemieckich i polskich Stowarzyszeń. Z Parlamentu udaliśmy się na zwiedzanie Starówki Moguncji, Katedry, kościoła św. Szczepana z witrażami Chagalla i muzeum Gutenberga. Późnym popołudniem w parku nad Renem odwiedziliśmy targi wina z landu Hesja. Po dobrym winie minęło zmęczenie i wesoło było w autobusie gdy wracaliśmy do Bellheim.

W sobotę po śniadaniu wyjazd do Landau i zwiedzanie wystawy Ogrodniczej „Kwitnąca przyszłość historycznego areału”. Można było oglądać na 4000 m² zmieniające się poletka z różnymi roślinami ozdobnymi,1000 różnych drzew, 36 ogródków, 3ha „Parku Pokoleń” i wiele innych atrakcji. Posłuchać można było chórów i kapel z różnych miejscowości powiatu Germersheim, który to powiat był w tym dniu gospodarzem Wystawy. W przerwie Stowarzyszenie z Bellheim zorganizowało wspólny Piknik na trawie. Było miło i wesoło ale bardzo gorąco. Po południu nastał czas powrotu do Bellhem, bowiem wieczorem zorganizowano spotkanie z okazji 35-lecia, kontaktów i współpracy mieszkańców Bellheim i Koźmin Wielkopolskiego. Godzina 18.30 wszyscy spotykamy się w Katolickim Domu Młodzieży. Po wystąpieniu gospodarza spotkania pani Irmy Geiβert przewodniczącej Stowarzyszenia „Freundschaftskreis Bellheim – Koźmin Wlkp.”, głos zabrał Bolesław Kasprzak prezes Stowarzyszenia „Z pomocy zrodziła się przyjaźń Koźmin Wlkp.- Bellheim”. Następnie wzniesiono toast i rozpoczęło się spotkanie towarzyskie z uroczystą kolacją. Był również wspaniały i smaczny tort Jubileuszowy. Na zakończenie spotkania, wieczorem, uczestnicy spotkania wypuścili z placu przed kościołem śpiewając hymn Zjednoczonej Europy, przy akompaniamencie orkiestry 35 podświetlonych biało-czerwonych balonów.

W niedzielę o godzinie 9.00 spotkaliśmy się na Mszy św. w kościele p.w. św. Mikołaja. Po Mszy św. pożegnanie z przyjaciółmi z Bellheim, jeszcze odwiedzenie cmentarza zapalenie zniczy na grobach zmarłych przyjaciół i powrót do Koźmina Wielkopolskiego.

 
PDF Print

wielkanoc 2015

 
PDF Print

plakat zab 2015

 
PDF Print

Boze Narodzenie 2014

 
PDF Print

0

W tym roku św. Mikołaja obchodziliśmy w Górach Harzu w których rządzą czarownice. Od średniowiecza czarownice przylatują tu na miotłach latają nad najwyższym szczytem Brocken i zaglądają do urokliwych miasteczek. Wszędzie ich pełno w oknach wystawowych sklepów , na straganach z jedzeniem i na plakatach reklamowych. My jednak wybraliśmy się wspólnie z przyjaciółmi z Bellheim (przyjechali na spotkanie ponad 600 km pociągiem) by zwiedzić kilka bardzo starych miast - Wernigerode, Goslar, Solzgitter-Bad, Quedlinburg, których domy zbudowane z muru pruskiego pamiętają czasy średniowiecza. Miasta z uwagi na swój zabytkowy charakter wpisane zostały na listę dziedzictwa kulturowego ludzkości - UNESCO. Adwent, to oczekiwanie i radość, czas szczególny dla chrześcijan. W tym czasie te miejsca w Niemczech cechuje szczególna atmosfera. Organizowany w każdym z tych miast Weihnachtsmarkt, od setek lat powoduje, że do miast, zjeżdżają setki tysięcy turystów z całych Niemiec i Europy.

My rozpoczęliśmy nasze zwiedzanie od Wernigerode. Na początku zwiedziliśmy zamek grafa Stolberg -Wernigerode, następnie zabytkowe stare miasto. Uczestniczyliśmy w godzinach popołudniowych w Jarmarku świątecznym. Właściciel zamku graf Stolberg był również właścicielem zamku Wartburg k/Eisenach i pałacu w Borzęciczkach (Radenz).

W następnym dniu 6.12. 2014 r. gościliśmy w średniowiecznym starym mieście Goslar. Z przewodnikiem zwiedziliśmy Stare Miasto, z wysokiej klasy zabytkami, m.in. palatium cesarskie, gildie rzemieślnicze, kościoły i rynek ze wspaniałym ratuszem. Miasto zwane cesarskim o ponad 1000-letnirj historii posiadało 47 kościołów i kaplic nazywane jest często „Rzymem Północy”. W tym dniu na Jarmarku w godzinach popołudniowych było 12 000 turystów. Wieczorem solidnie zmęczeni udaliśmy się do hotelu Quellenhof w Solzgitter-Bad. Na wspólnie zorganizowanej kolacji nie można było jak tradycja nakazuje zapomnieć o św. Mikołaju. Z tej okazji wszyscy uczestnicy zostali obdarowani drobnymi prezentami. Dzięki uprzejmości właścicieli hotelu był to bardzo miły i wesoły wieczór.

W niedzielę wcześnie rano śniadanie . Po śniadaniu wyjazd do kościoła katolickiego na mszę św. Powrót do hotelu pożegnanie z przyjaciółmi z Bellheim, i przejazd do Quedlinburga. Quedlinburg stare miasto posiadające 1300 zabytkowych kolorowych domów o budowie szachulcowej z wąskimi średniowiecznymi uliczkami nadają starej części miasta niepowtarzalny klimat. Weihnachtsmarkt z uwagi na wąskie uliczki organizowany jest na podwórzach średniowiecznych domków. Perłą miasta jest romańska katedra w której pochowano pierwszego niemieckiego króla Henryka I. Po zwiedzaniu pozostało jeszcze trochę czasu na zakupy i wypicie kubka „Deutscher Glühwein” ciepłego wina lub filiżanki dobrej kawy. To był koniec naszej adwentowej podróży do Niemiec i w późnych godzinach popołudniowych wyruszyliśmy w drogę powrotną do naszego równie pięknego zabytkowego Koźmina Wielkopolskiego.

Opracował : B. Kasprzak
Zdjęcia : B. Kasprzak, P. Pauter

 
Informacja! PDF Print

czarownica

 

W dniu 05 - 07.12.2014 roku Stowarzyszenia z Koźmina Wielkopolskiego i Bellheim spotykają się na festynie Bożonarodzeniowym w Górach Harzu.

Wyjazd grupy z Koźmina Wielkopolskiego autobusem w piątek 05.12.2014 r. o godzinie 4.00 - z ul. Bernardyńskiej. Każdy z uczestników musi przygotować się na taniec z Hexą.

gory harz

Oprac. Bolesław Kasprzak

 
Stowarzyszeniowo – rodzinna wycieczka rowerowa PDF Print

W dniu 01.06.2014 r. tradycyjnie z pod Groty Matki Boskiej przy ul. Bernardyńskiej Koźminie wyruszyły dwie grupy rowerowe na wycieczkę po okolicach Koźmina Wielkopolskiego. Obie grupy przybyły do Sanktuarium Matki Bożej w Golinie.
Stąd jedna grupa udała się w drogę powrotną przez Obrę Nową do Koźmina Wielkopolskiego.
Druga grupa postanowiła pojechać dalej do Dobrzycy i przez wieś Orla, powróciła do miejsca wyjazdu.

Oprac. Bolesław Kasprzak
Zdjęcia Małgorzata Michalska

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 Next > End >>

Page 3 of 7
www.koz-bell.pl